. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .

Český pohár

30.10.2016 20:11

V letošním roce jsme navázali na loňské úspěšné účinkování v Českém poháru. Tentokrát se mezi posledních dvacet týmů probojovalo nejen naše Áčko, ale i B tým.

Ten ve čtvrteční předehrávce hostil silný tým Hostinného. Ten přijel v sestavě Kalenský, Rýgl a Štrobl a bylo jasné, že při síle Slávy Kalenského by bylo dobré uspět ve čtyřhře a pokud možno neztrácet body se zbývajícími dvěma hráči. Na začátku ale tento předpoklad absolutně nevyšel. Prohráli jsme nejen čtyřhru, ale zároveň Radim prohrál 1:3 s Rýglem a možnost postupu se se přesunula do oblasti teorie.
Pak ale Standa i Fanda zvládli své úvodní zápasy a bylo vyrovnáno. Po další přetahované bylo před závěrečnými dvěma zápasy 4:4 a mrzet mohla hlavně Standova prohra s Kalenským, kdy nedotáhl třetí a čtvrtý set do vítězného konce, přestože podal asi jeden za svých nejlepších životních výkonů.
Do závěrečných zápasů jsme nastupovali nejen za vyrovnaného stavu na zápasy, ale i na sety a na míčky jsme vedli o 7 bodů! Schylovalo se tedy k obrovské bitvě. A v ní jsme po dvou setech byli blízko postupu. Fanda přehrával Kalenského 2:0 a v tom případě nevadil ani průběžný stav 0:2 ve druhém zápase, protože rozdíl míčků jsme stále drželi na dostatečném náskoku! Stačilo tedy, aby Fanda vyhrál ještě třetí set! Famózní Sláva Kalenský byl ale proti. Vítězstvím 11:1 obrátil všechny propočty úplně na druhou stranu a nakonec dotáhl i zápas do vítězného konce. I ve druhém zápase se radovali hosté, a tak jsme se museli smířit s porážkou 4:6.

ST EUROMASTER Kolín B - TJ Tatran KRPA Hostinné    4:6

čtyřhry 0:1, body domácích: Dolejší Stanislav 1:2, Čamr František 2:1, Hořejší Radim 1:2, body hostů: Rýgl Vojtěch 1:2, Štrobl Rudolf 1:2, Kalenský Jaroslav 3:0
Zápis utkání ZDE.

Fotogalerie od Fandy Krejčího ZDE.

Hostinné se v dalším kole o postup do čtvrtfinále utká s naším Áčkem, které v pohodě porazilo Chrudim 6:1, když bodovala sestava Dan Miffek, Luboš Pěnkava a Matěj Záboj.

ST EUROMASTER Kolín A - TJ Sokol Chrudim A      6:1

čtyřhry 1:0, body domácích: Záboj Matěj 1:1, Pěnkava Luboš 2:0, Miffek Daniel 2:0, body hostů: Charvát Ondřej 0:2, Bezdíček Martin 0:2, Rubeš Michal 1:1

Záp

is utkání ZDE.Český pohár
Ten ve čtvrteční předehrávce hostil silný tým Hostinného. Ten přijej v sestavě Kalenský, Rýgl a Štrobl a bylo jasné, že při síle Slávy Kalenského by bylo dobré uspět ve čtyřhře a pokud možno neztrácet body se zbývajícími dvěma hráči. Na začátku ale tento předpoklad absolutně nevyšel. Prohráli jsme nejen čtyřhru, ale zároveň Radim prohrál 1:3 s Rýglem a možnost postupu se se přesunula do oblasti teorie.