. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .

Hráči Kolína těsně před branami hlavní soutěže

27.02.2015 22:45

Dvojnásobné zastoupení jsme měli letos na mistrovství republiky dospělých, které se hreje v Hranicích na Moravě.

Větší šance jsme vkládali do Radima Hořejšího. Ten bohužel už v prvním zápase ve skupině prohrál s Janem Vašíčkem z Ostravy 11:9 v pátém setu a z kvalifikační skupiny o dva míče nepostoupil. Je to o to větší škoda, protože Vašíček měl ve druhém stupni přijatelný los a po výhře nad Petrem Maratem z Jižního Města postoupil mezi nejlepších 48 hráčů.

Batesta Chodov

Druhá naše naděje Standa Dolejší byl jenon krůček od svého největšího individuálního úspěchu. Ve skupině nejdříve otočil zápas s Filipem Černotou, aby si následně výhrou 3:1 s Otmarem Merghenthalem z Přerova zajistil postup do hruhého stupně kvalifikace. Tam nastoupil proti Petrovi Janoštíkovi, který letos hájí barvy TTC Litoměřice a za stavu 7:4 v pátém setu mu chyběly 4 míče k postupu mezi 48 nejlepších hráčů ČR roku 2015. Bohužel nadějné vedení nedotáhl, což bylo velké zklamání. Přesto je to velmi dobrý výsledek, který umocňuje fakt, že Janoštík podal dobrý výkon i v prvním kole hlavní soutěže a moc mu nechybělo, aby porazil Jakuba Němečka z El Niňa Praha.

SK Přerov

Ze středočechů, kteří se letos kvalifikovali si nejlépe vedl Petr Macela, který vyhrál skupinu a ve druhém stupni nedal šanci svému oddílovému exkolegovi z Liberce Pavlu Girethovi. V prvním kole hlavní soutěže si uhrál set na Martina Pavlicu ze Sokola Hradec Králové.

Jirka Čížek také postoupil ze skupiny, ve druhém stupni ale prohrál s Markem Davidem z Borové.

Petr Uher a Karel Brožík nepostoupili ze skupin, ve kterých neuhráli ani set.

Škoda, že při letošní kvótě 10 míst pro středočeský kraj jsme využili pouze 6 míst. Vývoj 2. ligy skupiny A naznačuje, že příští rok ČAST takhle štědrá k našemu kraji nebude.