. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .

Výsledky KP

04.01.2014 22:23

Letošní KP ovládli hráči Mladé Boleslavi.

V singlu mužů se mezi posledních 8 dostalo všech 8 nasazených, včetně našich Jardy Pilnera a Radima Hořejšího. To znamená, že pokud bude vše podle předpokladů, máme dvě místa na MČR, které se bude konat 28.2. - 2.3. 2014 v Plzni.
Jarda vyřadil v prvním kole perspektiního Strejce z Kladna, který letos v divizi porazil materialisty Drože, Uhra i Lédla a tak se čekal vyrovnaný boj, ke kterému ale nakonec nedošlo. O postup do čtvrtfinále pak čekal Štengl z Rakovníka, který překvapivě vyřadil Wágnera. Ani on si neuhrál ani set, a tak Jarda nastoupil už v klidu ve čtvrtfinále proti Macelovi, který byl jasně lepší v koncovkách a vyprovodil Jardu 4:0.
Radim měl cestu do čtvrtfinále těžší. V prvním kole se rozehrál s Pychem, ve druhém kole už čekal stále se lepšící ligový Trajhan. Ani s ním ale Radim nezaváhal a tak šel na druhého nasazeného Čížka, se ktetrým nakonec uhrál set.
Kromě Ládi Nováka i ostatní Kolíňáci postoupil ze skupin do hlavní soutěže.
Standa Dolejší podobně jako loni doplatil na nepříliš dobrý zdravotní stav a stop mu vystavil už v prvním kole Wávra.
Borek Zaplatílek nepřešel přes letos dobře hrajícího Pisára.
Ivo Mazurkiewicz odehrál dobrý zápas s pozdějším vítězem Čížkem a uhrál si na něj cenný set.
Také David a Karel Šemberovi postoupili ze skupin, ale v pavouku už svůj první zápas prohráli.
Záboj prohrál v prvním kole s Pychem, ale jeho postup ze skupiny byl velkým úspěchem.

Vítězné gesto Matěje po postupu ze skupiny.

Těšil jsem se na osmifinálové zápasy, bohužel vzhledem k vytíženosti ve čtyřhře jsem žádný neviděl. Škopek prohrál 0:3 s Macelou, Rakovnické naděje Pisára a Kettnera vyřadil Postelt.
Obranáři Kříž a Pěnkava vypadli s těžkými soupeři, Zajíčkem resp. s Čížkem. Zajímavý zápas hráčů s ligovými parametry proběhl už mezi 32 a pro mě překvapivě snadno Trajhan porazil Frantu Herouta 3:0.

Krajským přeborníkem pro rok 2014 se stal Jirka Čížek

Ve čtyřhře dvojice Hořejší-Pilner obhájila prvenství z loňského roku, když, jak je ve čtyřhře zvykem, těžcí nasazení soupeři vypadávali dříve a tak finále proti dvojici Trávníček-Blažek, bylo poměrně snadnou záležitostí, hlavně kvůli materiálové převaze.

Žen přijelo letos 19 a to je proti loškým šesti určitě potěšující.
Ve skupině porazila Bečvářová Dášu Pěnkavovou, když se poražená v koncovce nevyrovnala s vlhkostí v hale. Paradoxně na to nejvíce doplatila Hudečková, která se pak s Pěnkavovou prohrála ve čtvrtfinále a v singlech nezasáhla do bojů o medaile.
Domácí Adéla Vokounová se tentokrát nezůčastnila kvůli nemoci.